IKF Service
044 537-21-16  |  050 410-13-12  |  067 408-27-08

CHARM® CHLORAMPHENICOL тест для сирого змішаного коров'ячого молока

Незважаючи на велику кількість обладнання, доступного для аналізу якості молока і молочних продуктів, якість молока залишається низькою.

У 2008 році в ході перевірки Комісією ЄС чотирьох підприємств, що бажають поставляти свою продукцію на ринок Європи, була названа одна з основних проблем низької якості продукції — присутність антибіотиків в молоці. Найпоширенішим антибіотиком є хлорамфенікол.

Це не перша перевірка ЄС, яка підтверджує високий вміст хлорамфеніколу в молоці. Ще 2002 року ЄС заявив про намір припинити імпорт молочних продуктів з України, якщо в них знову буде виявлений заборонений антибіотик хлорамфенікол (левоміцітін). При цьому ЄС посилює контроль і буде скрупульозно перевіряти арбітражним методом всі партії цієї продукції з нашої країни. (Відповідно до Рішення Комісії ЄС 2002/805 ЄС від 15 жовтня «У зв'язку з присутністю цієї речовини в їжі існує потенційна загроза здоров'ю тварин і людей, з усіх партій сухого молока і штучного замінника молока виготовленого з сухого молока призначеного для годівлі тварин і імпортується з України, повинна бути взята та проаналізована проба для підтвердження їхньої якості».

У той же час необхідність перевірки молока на залишок хлорамфеніколу стосується не тільки імпортерів, а і продавців на внутрішньому ринку. Відповідно до «Заходів щодо запобігання надходження окремих забруднювачів (хлорамфеніколу) в молочну продукцію українського походження 2004–2010» були розроблені графіки доставки молока для проведення досліджень.

Проблема присутності хлорамфеніколу в молоці в основному викликана високою вартістю обладнання для перевірки і складністю проведення тестів.

Тим не менш, з осені 2009 року рішення цієї проблеми стало реальністю, тому що компанія «ІКФ Сервіс» стала ексклюзивним постачальником на території України експрес тестів для визначення залишку хлорамфеніколу в сирому і сухому молоці CHARM ROSA CAP test. Цей тест є тестом «в один крок» і його проведення займає всього 8 хвилин і в той же час не вимагає дорогого устаткування — необхідний тільки інкубатор. Чутливість тесту становить 0,1 мкг/кг, що відповідає Мінімальному обов'язковому рівню визначення концентрації залишку антибіотиків встановленого ЄС (EU MRPL).Перевагами даного тесту вже встигли скористатися ряд молочних заводів України, що дало їм можливість вийти на міжнародний ринок.

Інформація про комплект
Charm Chloramphenicol Тест — це імунорецепторний тест ROSA (швидкий тест в один крок), який заснований на технології розтікання в радіальному напрямі. Charm Chloramphenicol Тест виявляє хлорамфенікол нижче мінімального обов'язкового рівня визначення концентрації залишку антибіотиків встановленого ЄС (EU MRPL). Цей тест розроблений для використання доїльним персоналом, персоналом на прийомних пунктах, лабораторним та позалабораторним персоналом, а також контролюючим персоналом.

Чутливість і вибірковість
Сире молоко, яке не містить хлорамфенікол має негативні результати в 90% випадках з 95% достовірністю.

Взаємний вплив та перехресна активність
Немає відомого взаємного впливу з ліками при 100 частинах на мільярд наступних груп тваринних ліків: аміноглюкоциди, інші амфеніколи, беталактами/цефалоспорини, макроліти/лінкозаміди, тетрацикліни, сульфамідні препарати/сульфонаміди або хлортиазид, дексаметазон, діпірон, фуросемід, івермектин, новобіоцин, окситоцин, параамінобензойная кислота, фенілбутазон, трихлорметазід і тіабендазон. Немає взаємного впливу з соматичними клітинами при 106 клітин/мл або з бактеріями 3х105 бактерій/мл.

Зберігання
Зберігайте тести і Позитивний стандарт охолодженими (температура: від 0 до 7°С). Детальну інформацію дивіться в «Реагенти і зберігання».

Навчання

 • Установка і використання обладнання є легким і може бутисамостійно засвоєним за допомогою інструкції.
 • За додатковим замовленням можуть бути поставлені спеціальні зразки (вибірково позначені негативні та позитивні зразки) для перевірки правильності тестів.
 • При виникненні запитань зверніться до «ІКФ Сервис».

РЕАГЕНТИ І ЗБЕРІГАННЯ
Тестові смужки

 • Зберігайте охолодженими в щільно зачиненій коробціяка поставляється в комплекті
 • Для того щоб відкрити коробку зніміть і збережіть пластикову кришку з м,яким вкладишем з фольговим покриттям для повторного закриття коробки Підніміть кінчик вторинного покриття і зніміть уплотніння з фольговою прокладкою Викиньте уплотніння з фольговою прокладкою
 • При високій вологості обмежте конденсацію за рахунок відкривання коробки лише після того як вона була нагріта до кімнатної температури (від 20 до 30 хвилин післявийняття коробки з холодильника).
 • Перевірте висушувальний індикатор. Шарики всередині висушивального пакетика повинні бути синіми. Не використовуйте тестові смужки, якщо сині шарики стали пурпурного або рожевого кольору.
 • Візьміть з контейнера необхідну кількість тестових смужок, які будуть використані протягом дня, Тримайте ці тестові смужки при кімнатній температурі протягом денного використання до 12 годин. Викиньте не використані тестові смужки.
 • Використовуйте комплектну пластикову кришку для того, щоб негайно повторно щільно закрити коробку. Поверніть коробку до холодильної камери.

Негативний контроль

 • Використовуйте сире змішане молоко без хлорамфеніколу як Негативний стандарт для здійснення перевірки і розведення позитивного контролю.
 • Використання Негативного стандарту дивись у пункті: Повторний тест початково позитивного зразка.

Позитивний стандарт (ємність з хлорамфеніколом)

 • Charm Chloramphenicol тест використовує 0,1*10–9 г/мл хлорамфенікол позитивний стандарт для проведення перевірки
 • Зберігайте Позитивний стандарт
 • Розведіть позитивний стандарт з 10 мл негативного контролю (дивіться вищезазначене) і добре збовтайте. Дайте йому постояти охолодженим, або на льоді 5 хвилин, перед використанням взбовтайте.
 • Розведений Позитивний стандарт може зберігатися до 48 годин охолодженим.

Зразки довгого терміну зберігання і контроль за зберіганням

 • Перемішайте зразок і заморозьте (що найменше 0,5 мл) проби в чистих ампулах.
 • Проби повинні бути заморожені протягом 6 годин після підготовки.
 • Тримайте замороженими проби до –15°С або нижче до 2 місяців.
 • Розморожуйте повільно (всю ніч в холодильнику або холодною водою) і добре збовтайте. Розморожений зразок є стабільним протягом 24 годин. Тримати охолодже ним. Помітне осідання білка показує, що зразок є непридатним. Викиньте такий розморожений зразок. Не заморожуйте повторно розморожені проби.

Щоденна перевірка якості тестувань

 • Калібровочні смужки ROSA передбачені для перевірки роботи Зчитувача ROSA. Щоденно і перед повторним тестуванням Завідома негативного тесту, перевіряйте калібровку за допомогою калібровочних смужок, контролюючи попадання значень в заданий диапазон. Якщо значення поза межами діапазона — зверніться до
 • «ІКФ Сервис».
 • Перевіряйте роботу тестових смужок і обладнання кожен день за допомогою проведення одного негативного контролю і одного позитивного контролю, перед тестуванням дійсних зразків.
 • Проводьте перевірку якості як вказано у пункті Повторний тест початково позитивного зразка, для щоденних вимог до ефективності.

Застереження

 • Зразки з високим вмістом жиру (>6,5%) можуть привести до недостовірних результатів. Не зчитуйте недостовірні тестові смужки в зчитувачі ROSA.
 • Залишки на тестовій смужці можуть змінити оптику зчиту вача ROSA. Тримайте обладнання чистим і видаляйте бруд і молоко з тестових смужок, перед тим як помістити в зчитувач ROSA.
 • ROSA інкубатор має бути чистим і знаходитись в горизонтальному положенні. Температура ROSA інкубатора повинна бути 40°С±2°С. Рекомендується щоденна перевірка термо метром. Тримайте кришку ROSA інкубатора опущеною, але не закритою, до проведення процедур.
 • Досягненння необхідної температури ROSA інкубатора може зайняти більше 10 хвилин в залежності від температури навколишнього середовища.

Інформація по зразкам і тестам

 • Сире змішане молоко має бути охолодженим або холодним (від 0 до 15°С) для тестувань.
 • Охолоджені зразки можуть бути протестовані протягом 5–ти днів після доїння. Для збереження зразків або контрольних стандартів після тестування заморозьте зразки при –150°С або нижче. Дивіться Реагенти і зберігання.
 • Тестування може проводитися при температурі навкрлишнього середовища від 10 до 30°С при природній циркуляції повітря.